Лікування фурункульозу: які таблетки пити?

Фурункульоз – це інфекційно-запальне захворювання шкіри, яке характеризується утворенням гнійників (фурункулів). Воно виникає в результаті запалення волосяного фолікула, спричиненого бактеріями стафілококами.

При фурункульозі протимікробна терапія є основним методом лікування. Для цього застосовуються різні препарати, такі як антибіотики та антисептики.

Антибіотики допомагають знизити запалення, запобігають поширенню інфекції та прискорюють загоєння. Деякі з них, такі як амоксицилін та цефалоспорини, ефективні проти стафілококів і можуть бути призначені лікарем як терапія.

Антисептики допомагають очищати шкіру та запобігати вторинному зараженню. Деякі з них, такі як мірамістин та хлоргексидин, мають антимікробну дію та можуть прискорювати процес загоєння фурункулів. Вони можуть бути використані у вигляді розчинів для обробки шкіри навколо фурункулів.

Які таблетки пити при фурункульозі
Назва препаратуДозуванняСпосіб застосування
Амоксиклав500 мгПриймати по 1 таблетці 3 десь у день їжі протягом 7-10 днів.
Цефтріаксон1 гПриймати по 1 таблетці внутрішньом'язово або внутрішньовенно раз на день протягом 5-10 днів.
Лінезолід600 мгПриймати по 1 таблетці двічі на день протягом 7-14 днів.
Кларитроміцин250 мгПриймати по 1 таблетці 2 десь у день 7-14 днів.

Які пігулки допомагають від фурункулів?

Ліки для лікування абсцесу шкіри, фурункул та карбункул

  • Ципрофлоксацин таблетки вкриті плівковою оболонкою 500 мг 10 шт. …
  • Фурагін таблетки 50мг 30 шт. …
  • Азітроміцин капсули 500 мг 3 шт. …
  • Ципроліт таблетки вкриті плівковою оболонкою 500 мг 10 шт. …
  • Трихопол таблетки 250 мг 20 шт.

Які антибіотики пити від фурункулу?

Препарати вибору призначаються перорально: амоксицилін (амосин, раноксил, флемоксин солютаб, хіконцил), інгібіторозахищений амінопеніцилін амоксицилін/клавуланат (амоксиклав, аугментин, панклав), тетрациклін, доксициклін (юнідокс) мул, цефтибутен, цефаклор та …

Які вітаміни слід пити при фурункульозі?

Призначаються вітаміни: ретинол, аскорбінова кислота, тіамін чи пивні дріжджі (група вітаміну В). Хворим фурункулами та фурункулезом необхідно дотримуватися певної дієти: обмежити кількість вуглеводів у їжі, виключити спиртні напої, гострі приправи, солодощі.

Що не можна робити при фурункульозі?

Ні в якому разі не слід намагатися видавити фурункул самостійно, масажувати його і тиснути на область навколо фурункула. Інфекція може потрапити в кров та спричинити зараження крові (сепсис). Варто пам'ятати, що всередині гнійника є активні патогенні бактерії.