Що робити якщо повинен грошей

Що робити, якщо людина повинна тобі грошей?

  1. Звернутися до поліції
  2. Подати до суду позов про стягнення боргу
  3. Подати позов до суду про безпідставне збагачення
  4. Коротко

Що робити, якщо людина не хоче віддавати гроші?

Якщо вам борг не повернули звертаєтеся до суду з позовною заявою. Головне, правильно скласти та обґрунтувати позовну заяву на основі норм ГК РФ та ЦПК РФ. Все листування, аудіозаписи, що свідчать про те, що ви зайняли другові грошей, потрібно зберегти. Навіть у такій ситуації краще спробувати повернути свої гроші.

Як правильно сказати людині, щоб вона повернула борг?

Напишіть смс-повідомлення або лист Прохання про повернення боргу можна обернути в жартівливу форму, якщо мова про близького друга або родича. Напишіть йому електронний лист або смс-повідомлення, в якому з гумором відгукнеться про гроші. Наприклад: «Сподіваюся, твоя машина тепер на ходу і ти їздиш на роботу з комфортом.

Я винен МФО багато грошей. Як взагалі можна вирішити цю ситуацію?

Проаналізуйте, будь ласка, мою ситуацію. Я набрав 14 мікропозик, у сумі — трохи менше 100 тисяч. Всі позики в прострочення, накапали максимальні відсотки — тепер я мушу втричі більше, ніж взяв.

Я працюю в Москві і отримую зарплату на Tinkoff Black – 90 тисяч на місяць. Автомобіля нема, а за нерухомість я плачу щомісяця 35 тисяч. Банки не схвалюють кредит та не видають кредитки. Підкажіть, як вийти із боргів?

Аватар на автора

Сергію, шкода, що у вас склалася така ситуація. Справді, найближчим часом ви навряд чи зможете розраховувати на нові кредити чи рефінансування. Судячи з вашого листа, у вас за боргами вже нараховані максимальні відсотки і більше не збільшаться.

Але якщо у вас є постійний дохід, вирішити питання цілком реально. Давайте розберемо вашу ситуацію.

Що буде, якщо не платити

Щоб стягнути борг, МФО вживе тих самих заходів, що й будь-який інший кредитор. Ось що вони можуть зробити.

МФО подасть позов до суду. Якщо вам не вдасться домовитися про добровільну виплату із кредиторами, вони можуть подати на вас до суду. З отриманого рішення суду кредитор може направити виконавчий документ Федеральну службу судових приставів. На підставі цього документа пристав порушить виконавче провадження.

Оскільки у вас є регулярний дохід, цілком можливо, що пристави надішлють запити до банків, щоб знайти ваші рахунки та списати з них кошти. МФО може направити виконавчий лист до банку без допомоги приставів.

Ще пристави можуть надіслати запит роботодавцю, щоб він примусово утримував суми із зарплати. Пристави можуть утримувати до 50% рахунок погашення боргу.

А оскільки ви взяли борги на суму менше 100 тисяч рублів, МФО матиме право самостійно, без допомоги приставів, направити виконавчий документ роботодавцю для примусових відрахувань.

Додаткові витрати – ще один наслідок стягнення боргу у рамках виконавчого провадження. Якщо боржник повністю не погасить борг у встановлений приставом термін, пристав призначить виконавський збір у вигляді 7% від суми боргу, але з менше тисячі рублів. Виконавчий збір нараховується на кожне виконавче провадження окремо.

МФО продасть ваш борг новому кредиторові. У такому разі віддавати борг треба буде йому — наприклад, колекторському агентству.

Найчастіше борги продаються портфелями, тобто по кілька сотень чи тисяч за фіксованою ціною.Тому колекторські агенції отримують борги із певною знижкою. Через це вони можуть йти на поступки і іноді, виявляючи лояльність, пропонувати боржнику виплатити борг частинами або навіть списати частину боргу. Але так роблять не всі кредитори, тож розраховувати на це я не рекомендую.

Чому це погано. Якщо кредитор подасть позов або поступиться правами вимоги, то зможе повернути собі гроші, а вам доведеться мати справу з наслідками. Інформація про невиплачений борг або зміну кредитора з'явиться у вашій кредитній історії. З вашої згоди її зможе запитати будь-яка юридична особа: банк, страхова компанія, потенційний роботодавець тощо. Іноді кредитну історію без прострочень вимагають навіть орендодавці квартир. Погана кредитна історія може створити про вас враження неблагонадійної людини, яка не виконує зобов'язання. У результаті вам можуть відмовити в послузі або завищити ціну на неї.

Загалом я, звичайно, рекомендую вам виплатити борги МФО.

Як повернути борг, якщо немає розписки

Банер

Хочеш втратити друга — дай йому в борг. Можна убезпечити себе, взявши розписку, але, якщо ви не подумали про неї, цей текст для вас.

Виручаючи знайомих грошима, заздалегідь подумайте про умови повернення. Суму менше 10 тисяч рублів можна передавати без договорів та розписок. Але якщо сума більша і переговори не допомагають, готуйтеся доводити спроможність угоди іншими способами. Для цього підійдуть слова свідків, виписки за рахунком та навіть скріншоти листування.

Якщо сума боргу перевищує 10 тисяч рублів, згідно із законом друга сторона має написати розписку. Документ допоможе повернути кошти за будь-яких обставин.

Але не всі знають про юридичні тонкощі, тому часто дають у борг просто так. Особливо якщо про це просить родич чи друг. Але близькі стосунки зовсім не є гарантом того, що боржник поверне гроші. То що робити, якщо людина не віддає борг?

Зверніться до суду

Якщо розмови з боржником не працюють, зверніться до суду. Повернути кошти можна двома способами – скласти позов про стягнення боргу або безпідставне збагачення. Поговоримо про кожного детальніше.

Позов про стягнення боргу

Перед зверненням до суду зберіть докази передачі коштів. Якщо сума менша за 10 тисяч рублів, достатньо свідчень свідків. В інших випадках доведеться знайти вагоміші докази.

Переказ коштів на рахунок боржника обов'язково збережеться в історії. Зверніться до банку та візьміть виписку, яка підтверджує операцію.

Якщо ви перераховували кошти на електронний гаманець, збережіть чек про операцію та роздрукуйте його.

Щоб отримати цей доказ, знадобиться чимало зусиль. По-перше, у повідомленні людина має підтвердити, що брала певну суму в борг і зобов'язується повернути її у конкретні терміни.

По-друге, у суду з великою ймовірністю виникнуть додаткові питання, адже написати повідомлення міг будь-хто. Прийде довести, що його відправив саме боржник.

Ви не отримаєте подібну інформацію без запиту суду, тому спочатку потрібно отримати її. Далі зверніться до стільникового оператора або інтернет-провайдера – вони підтвердять особу автора повідомлення. Завірте отримані документи нотаріуса і передайте до суду.

На них людина також має підтвердити, що у вас бере конкретну суму на певних умовах.Якщо ви не зробили запис у момент передачі грошей, можна зателефонувати боржнику або зустрітися з ним. Запишіть розмову, яка потребує повернення коштів.

У Стародавній Спарті як гроші використовували металеві прути, щоб красти було важко, а брати хабарі та прагнути багатства — незручно.

Після збирання доказів напишіть боржникові офіційну претензію. Попередьте його, що маєте намір звертатися до суду. Нерідко на цьому моменті людина погоджується повернути гроші.

Якщо це не спрацювало, переходьте до складання позову про стягнення боргу. Він не має єдиного зразка, тому заяву до суду заповнюють у вільній формі з урахуванням статті з ЦПК РФ. Вкажіть у документі:

  • найменування та адресу суду;
  • відомості про позивача та відповідача;
  • порушення, що загрожують правам та інтересам позивача;
  • обставини, через які виникла проблема;
  • докази, що підтверджують обставини;
  • відомості про досудове врегулювання конфлікту (якщо воно було);
  • вимоги;
  • перелік документів, що додаються до заяви;
  • дату та підпис позивача.

Можна скласти позов самостійно, але краще звернутися до юриста чи нотаріуса.

Під час подання документів оплачують держмито. Вона залежить від суми боргу та регулюється Податковим кодексом РФ. Наприклад, вам заборгували менше ніж 20 тисяч рублів. Тоді держмито становитиме 4% від ціни позову, але не менше 400 рублів.

Сплатити її можна в будь-якому банку, Пошті Росії чи на Держпослугах. Квитанцію про сплату держмита прикладають до позовної заяви.

Якщо сума позову менше 50 тисяч рублів, документи подають до суду. Якщо борг перевищує цю суму, звертаються до районного суду.

Якщо з документами все гаразд, призначають перше слухання.У судді можуть виникнути додаткові питання, тому вам краще бути присутнім.

Остаточне рішення суд ухвалює після вивчення доказів та допиту всіх учасників справи. Якщо правда виявляється на стороні позивача, суддя виносить рішення на його користь.

Постанова про стягнення коштів набирає чинності через місяць. За цей час обидві сторони можуть оскаржити рішення суду.

Але іноді боржники не повертають кошти навіть після судового розгляду. Тоді ви маєте право звернутися до судових приставів.

Співробітники ФССП розглянуть заяву та за потреби заведуть виконавче провадження. Вони направлять боржникові листа з проханням погасити борг, а у разі відмови накладуть на нього санкції. Наприклад, заблокують банківські рахунки чи заарештують майно.

Позов про безпідставне збагачення

Якщо ви переказували гроші на рахунок боржника, їх можна повернути за позовом про безпідставне збагачення. Так називають отримання коштів без законних підстав.

Вкажіть, що ви надіслали кошти помилково. Тоді суд зобов'яже одержувача повернути їх у повному розмірі та навіть заплатити неустойку за період, який відповідач зберігав чужі гроші.

Але ми повинні попередити, що в таких випадках боржники мають свою лазівку. Людина може спробувати переконати суд, що отримав кошти як подарунок або з благодійною метою. Але якщо правда на вашому боці зробити це практично неможливо.

Подання позовної заяви про безпідставне збагачення практично не відрізняється від процедури, яку ми описали вище. Вам також необхідно подати позов, додати необхідні документи та сплатити держмито. Термін позовної давності з безпідставного збагачення становить три роки.

За фінансової турбулентності легко обрости не лише боргами перед знайомими, а й перед банками. Виправити ситуацію допоможе програма "Кредитний лікар".

«Кредитний лікар» Радкомбанку виручить у разі проблем із кредитною історією. Виконавши три простих кроки, ви покращите своє становище та зможете взяти кредит на велику суму!

Зверніться до поліції

Ще один спосіб повернути борг — звернутися до поліції. Але велика ймовірність, що співробітники ухвалять заяву, не порушивши по ній провадження. Справа в тому, що повернення боргу належить до питань цивільно-правового характеру, які дозволяє суд.

Зазвичай кримінальні справи щодо КК РФ порушують у таких випадках:

  • боржник визнає, що не збирався повертати борг;
  • на боржника подали заяву кілька осіб;
  • боржник користувався чужим документом, що підтверджує його особистість.

Однак звернення до поліції може довести боржнику серйозність ваших намірів. Тоді він цілком може повернути кошти на початок судових розглядів.

Коли повернути борг неможливо

Однак іноді повернути борг неможливо. Наприклад, якщо минув термін позовної давності. Закон встановлює, що стягнути кошти можна протягом трьох років із порушення. Але тут є невелика лазівка.

Строки можна відновити, якщо ви пропустили їх з поважних причин. Наприклад, були у тривалому відрядженні або боролися із захворюванням.

У таких випадках необхідно надати суду документи, які б підтверджували обставини. Можливо, суддя піде вам назустріч та відновить строки.

Крім того, повернути кошти не вийде через банкрутство другої сторони. Якщо людину визнали фінансово неспроможною, всі її борги автоматично списують.

Повернути кошти можна лише у випадку, якщо боржник не вказав вас у документах на банкрутство. Однак таке трапляється досить рідко.

А якщо пройти процедуру банкрутства потрібно вам, скористайтесь послугою «Стопборг» від Радкомбанку.

Якщо ви опинилися в ситуації, коли прибутки не дозволяють розрахуватися з кредиторами, то вам потрібно пройти непросту процедуру банкрутства в судовому порядку. Скористайтеся сервісом "Стопборг" від Радкомбанку. Юристи компанії надають весь спектр послуг із консультування, підготовки документів та супроводу клієнтів.

Повернення боргу через поліцію та суд забирає багато нервів, часу та сил. Тому ми радимо не нехтувати складанням розписки навіть у випадках, коли ви даєте в борг найближчим.